Anadolu Yakası Huzur Evleriİstanbul Anadolu yakasında devletin açmış olduklarının yanı sıra özel olarak açılmış huzurevleri bulunmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi bu kurumlarda 55 ile 60 yaş üstü hastaların bakımları üstlenilmekte ve yaşlılara rahat edebilecekleri huzurlu bir ortam hazırlanmaktadır. Anadolu Yakası Huzur Evleri

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların bütün huzurevlerine ait bilgilere kolayca ulaşabilecekleri bir site hazırlamaya gayret ettik.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını sağlamaya çalıştık. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

Anadolu Yakası Huzurevleri

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi insanlara pek çok fayda sağlamış olsa da bu teknolojiye ayak uydurmak adına daha fazla çalışmaları gerek olmuştur. Bu nedenle yakın aile büyüklerine yeterli ilgiyi ve zamanı ayıramadıklarında hasta ve ailenin isteğiyle yaşlılar bakım evlerine alınır ve burada yaşamlarını daha iyi şartlarda geçirmesi sağlanır.

Son yıllarda taleplerin artması üzerine Anadolu Yakası Huzurevleri sayısı da artmış ve daha çok hastanın özenle bakılması hedeflenmiştir. Huzurevlerinde ayakta dolaşabilen hastalar birbirleriyle sohbet edip, kurumun bahçesinde dolaşıp, birlikte tv seyrederek oldukça keyifli zamanlar geçirirken, bir yandan da profesyonel sağlıkçılar tarafından sürekli olarak genel sağlık durumları izlenmektedir.

Hastalarınızın her türlü bakımında uzman ekibiyle birlikte sorunsuz sonuçlar aldığı gözlemlenmektedir. İnsanlar belli bir yaşın üstüne çıktığında, sürekli olarak kendi hayatı içinde git gel yaşar ve çocukluğuna geri döner. Bu da kişide psikolojik açıdan sıkıntıların başlamasına ön verir. Kurumlarda gerektiğinde hastaya psikolojik destek verebilecek bir uzman bulunmalıdır.

Bünyesinde diyet uzmanından psikolojik desteğe kadar tüm birimlerin yer aldığı kurumda, hastalarınız 7/24 her an kontrollü bakılmaktadır. Bunun yanı sıra 24 saat ambulans hizmetinin bulunması, hastalarınızda oluşabilecek ani bir rahatsızlıkta acil olarak hastaneye yetiştirilmesi sağlanmaktadır. Huzurevlerinde hastalara günlük olarak yapılan bakım uygulamaları bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını fikir edinmeniz üzere sıralamak gerekirse aşağıda ki gibi düzenli olarak yapılıyor diyebiliriz.

  • Hastaların rutin olarak ateş, tansiyon, solunum ve nabız kontrolleri her gün belirli aralıkta yapılır.
  • Odaları ve özel eşya dolapları temizlenir ve havalandırılarak oda sıcaklığı sabit tutulur.
  • Yatan hastaların tüm bakımları hasta bakıcılar tarafından yapılır ama gezebilen hastaların yaşam fonksiyonlarının devam etmesi adına kişisel bakımlarını kendilerinin yapması sağlanıp, yeterli gelmedikleri noktalarda destek verilir.
  • Hastalarda yaş itibariyle unutkanlık oluşur. Bu nedenle alınması gereken ilaçlar varsa beslenme öncesi ve sonrasında ilaçlar hazırlanır ve hastaların içmesi sağlanır.
  • Bilinci kapalı hastaların bakımı ayrıca bir özen gerektirmektedir. Hastanın vücudu ve gözleri sürekli kontrol edilmesi gerekir. Çünkü gözlerden akıntı gelebilir veya yarı açık kalma durumlarında gözde kuruluk oluşur. Gözler özenle temizlenmeli ve vücut yaralarına ön vermemek adına her gün vücutlar silinip, kurulandıktan sonra nemlendirici sürülerek cildin tazelenmesi sağlanır.

Yaşlılarınızı güvenle teslim edebileceğiniz Anadolu Yakası huzurevleri arasında, lider firmalar içinde bulunan bu kurumda, yaşlılarınızın son derece hijyenik bir ortamda bakılıp rahat edeceğine emin olabilirsiniz. Kurum içinde bulunan tüm sağlık personel, yeterli seviyede özveri ile güler yüze sahip bir ekipten oluşmaktadır.