Özel Pursaklar Yaşlı Bakım MerkeziÖzel Pursaklar Yaşlı Bakım Merkezi

1997 yılında Ankara’da kurulmuştur.  Huzurevi ve yaşlı bakım merkezi olarak faaliyet gösteren kurumun yatak kapasi 70’dir. 55 yaş üstü yaşlıların yanı sıra daha genç yaşta muhtelif tıbbi rahatsızlıkları olan genç hastalarında kabul edildiği kurumda hem huzurevi hem yaşlı bakım merkezi faaliyetleri yürütülmektedir.

Genel yaşlılık sorunları olan alzheimer, demans ve benzeri geriatrik ve gero-psikiyatrik rahatsızlıklar ile mental durumu normal olmakla birlikte değişik nedenlerle öz bakımlarını karşılamayan, bağımlı, bakıma muhtaç her türlü yaşlıyı öte yandan daha genç yaşta olup psikiyatrik ve mental sorunları olan gençleri de kurum kabul etmektedir. Bunlarla ilgili tedaviler 2 uzman doktor , 4 hemşire, 1 sosyal hizmet uzmanı, yeterli sayıda yaşlı ve hastabakıcılarla yaklaşık 17 yıllık bir tecrübe ile gerçekleştirilmektedir.

Özel Pursaklar Yaşlı Bakım Merkezi imkanları

Her dairede banyo,sıcak su, merkezi müzik yayını, wireless internet, TV, hemşire çağırma butonu, mutfak ve dinlenme odaları yer almaktadır.

Ayrıca ortak kullanıma açık kütüphane ve hobi odası da yaşlı ve hastaların kullanımına açıktır.

Üç ana öğün ve ara öğünler ile sıcak-soğuk içecek hizmeti, banyo, giyeceklerin temizliği, ütülenmesi, rutin tedavi ve pansumanlar ile sağlık kontrollerinin yanı sıra özel bakıma muhtaç hastaların alt bakımı, traş olmaları gibi tüm bu hizmetler ilave ücret alınmaksızın kurumca karşılanmaktadır.

Ayrıca hasta ve yaşlılarımızın ihtiyaç duymaları halinde fizik tedavi ve rehabilitasyon ihtiyaçları da ücretsiz karşılanmaktadır.

Bina 7/24 içeriden ve dışarıdan kamera sistemi ile izlenmekte olup yoğun bakım gereken hastalar için oluşturulan yoğun bakım ünitesi de sürekli olarak kamera sistemi ile takip edilmektedir.

 Özel Pursaklar Yaşlı Bakım Merkezi adres ve telefonu

Şehit Salim Akgül Caddesi Gülşen Sokak No:3

Pursaklar / Ankara

telefon: +90 312 328 41 74 – 75

fax: +90 312 328 41 76

GSM:  +90 549 320 10 05

e posta:   info@pursaklarhuzurevi.com