75.Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi75.Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

Aile ve Sosyal politikalar bakanlığına bağlı olarak hizmet veren 75.yıl huzurevi Ankara’da bulunmaktadır. Devlet huzurevlerinden birisi olan 75.yıl Huzurevi ile iletişime geçmek için sayfanın alt bölümümdeki telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Ankara 75.Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi , Ankara da 2012 yılında kurulmuştur. Şuanki kapasitesi 294 kişidir.Ankara 75.Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi nin adres telefon ve iletişim bilgilerine sitemizden öğrenebilirsiniz.

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların bütün huzurevlerine ait bilgilere kolayca ulaşabilecekleri bir site hazırlamaya hayret ettik.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını sağlamaya çalıştık. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

Müdür, İki Müdür Yardımcısı, 3 Sosyal Çalışmacı, 1 Psikolog, 1 Öğretmen, 3 Fizyoterapist, 2 Diyetisyen, 6 Hemşire, Bir Şef, Altı Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, Bir Bilgisayar İşletmeni,  İki Hizmetli, Bir Teknisyen, ve yeteri kadar Özel Hizmet Alımı personeli bulunmaktadır.

Kurumun binası birbirine bağlı sekiz binadan oluşmaktadır. Kurumda 306 oda bulunmaktadır.  239 yatak odası, 3 engelli odası, 28 idari oda, 3 bekleme ve dinlenme salonu, 1 mescit, 2 çamaşırhane ve ütü odası, 1 revir, 1 resim odası, 3 hobi atölyesi, 1 kütüphane, 10 oturma köşesi, 1 mutfak, 11 yemekhane, 1 görüşme odası, 1 doktor odası, 1 bilgisayar odası, bir kuaför, bir berber, bir terzi, 1 çok amaçlı salon, bir spor salonu, bir hobi bahçesi ve bir pastaneden oluşmaktadır.

75.Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi adres ve telefon numarası

Kuruluş Müdürü: Emin TÜRKER

Kuruluş Müdür Yardımcıları: Mustafa ÇOLAK

Kuruluş Adresi : Ehlibeyt Mahallesi Cevizlidere Caddesi No:4 Balgat

Telefon : 0312 289 50 00

Faks: 0312 289 57 47

E-posta : 75yildbm@aile.gov.tr