Antalya Büyükşehir Belediyesi HuzureviAntalya Büyükşehir Belediyesi Huzurevi,  Belediye bünyesinde faaliyet gösteren huzur evi  toplam 48 kişilik kapasiteye sahiptir. Huzurevi 2008 yılında faaliyet geçmiştir. Şuan itibariyle 48 yaşlıya hizmet vermektedir.

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkânlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların bütün huzurevlerine ait bilgilere kolayca ulaşabilecekleri bir site hazırlamaya gayret ettik.
Ülke genelinde ihtiyaç duyulan huzurevi sayısı şuan bulunan huzurevlerine göre daha fazladır. Özellikle büyük şehirler başta olmak üzere huzurevi ve yaşlı bakım evine ihtiyaç duyan yaşlı sayısı her geçen gün artmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi Huzurevi  ‘de toplumun gereksinim duyduğu huzurevi ihtiyacını karşılamaktadır.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını sağlamaya çalıştık. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

Halil Akyüz Huzurevi huzurevi olarakta bilinen huzurevini Hayırsever vatandaşımız Halil AKYÜZ’ yaptırıp Büyükşehir Belediyesine bağışlamıştır.

Huzurevi sosyo-ekonomik düzeyi düşük vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Döşemealtı ilçesinde bulunan huzurevinde, Alanında uzman kadrosu (Doktor, sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Diyetisyen, Hemşire, Fizyoterapist, Ergoterapist, Sanat Eğitmenleri vb )  uygun fiziki koşulları ve yapılan sosyal aktivitelerle yaşlılarımızın yüksek yararı gözetilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Adres ve telefon

Gazi Mahallesi 6583 Sokak No:27-29  Varsak  Yolu Üzeri ANTALYA

Telefon : 0 (242 325 71 62