Bakım Evi – Yaşlı Bakım EvleriYAŞLI BAKIM EVİ

Bakım evi günümüzde hızla yayılan kurumlardan olmuştur. Genel olarak 55 yaş üstü kişilerin buluşma ve yaşamlarını kolaylaştırma alanı olarak adlandırılabilen Bakım Evleri, çeşitli nedenlerden dolayı her yaş insana hizmet sağlamaktadır. Bu hizmet devlet bünyesinde ve özel bir kuruluş tarafından da verilebilmektedir. Her iki kurumda da amaç yaşlı ve bakıma muhtaç insanların, yaşamlarının daha kaliteli bir hale gelmesi ve aynı yaş grubundaki insanlarla vakit geçirerek yalnızlığından arındırılmasıdır.

YAŞLI BAKIM EVLERİ

HER İKİ HİZMETTE ÖNEMLİ

Bakım evleri kendi içlerinde hastalara daha iyi hizmet sunabilmek adına bölümlere ayrılmaktadır. Bu bölümler yatağa bağlı hastalar ve gezebilen hastalar arasında ki ayrımla oluşmaktadır. Her iki bölüme de uzman sağlık personelleri hizmet vermekte ve hastaların en iyi şekilde bakılmasını sağlamaktadırlar.

ALTERNATİF SUNANLAR BAKIM EVLERİ

Günümüzde sizlere farklı yaşlı bakım alternatifleri sunan bakım evleri revaçtadır. Hasta ve ailenin isteği üzerine sadece gündüz bakım veya yatılı olarak bakım hizmeti sunmaktadır. Bu sayede gündüz çalışmak zorunda olan aileler, yaşlı yakınlarını gönül rahatlığıyla kuruma bırakabilecek ve akşam iş çıkışlarında hastayı alarak yaşam kalitelerinden ödün vermemiş olacaklardır.

BAKIM EVLERİ

İnsanlar belli bir yaşa geldiklerinde her an neyle karşılaşılacağı bilinmez. Bu nedenle sağlıklı görülen yaşlılar gün içinde bir sağlık problemiyle karşılaşıp, yanında bir refakatçisi bulunmuyorsa durum hayati tehlikeye varan sonuçlar doğurabilir. Bu sebepten ötürü yaşlılarınızı evde yalnız bırakmak yerine güvenilir bir kuruma gündüz emanet edebilir ve yaşıtlarıyla güzel vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

HUZUREVİ VE YAŞLI BAKIM EVİ

İnsanlar üzerinde Huzurevi hakkında eskiden günümüze kadar gelen terk etmek düşüncesi son derece yanlış bir yaklaşım olduğu bilinmelidir. Bugün ileri tekniğe ve uzman kadroya sahip bir bakım evi sizlerin bakamayacağı kadar iyi şekilde hastalarınıza bakmakta ve her daim güler yüzlü bakıcıları tarafından hayata daha sıkı tutunmaları sağlanmaktadır.

GÜNDÜZ VE YATILI YAŞLI BAKIMI

Bunun yanı sıra gündüz ve yatılı hastalara her gün özel bakım uygulamaları yapılmakta ve bu uygulamalar her birinin vücut fonksiyonlarını ilerletmek adına hedeflenen bir işlem olmaktadır.

Örneğin;

  • Gündüz veya yatılı hasta olsun fark etmeksizin, insanların yaşı ilerledikçe içe kapanıklık meydana gelir. Hastaların bunu aşabilmesi adına aynı yaş grupları bir araya getirilir ve sohbet edip, arkadaşlık kurmaları sağlanarak sosyallikten uzaklaşmaları engellenir.
  • Hastalarla gün içinde mutlaka egzersiz çalışması yapılır. Bu uygulama hastanın kaslarını güçlendirdiği gibi vücudunun gevşemesini ve rahatlamasını sağlar.
  • Tüm hastaların kişisel bakımları, hasta bakıcılar tarafından yapılır ve kendi yapabilecek hastaların bakımlarını yapması desteklenir.
  • Aksatılmaması adına hastanın alması gereken ilaçlar hazırlanır ve düzenli olarak hastaya içirilir.

BAKIM EVLERİ

Birçok kişinin düşünüp etrafına yansıttığı gibi Bakım Evi, yaşlıların terk edilip unutulduğu bir alan değildir. Aksine birlik ve beraberlik içinde onların daha iyi olmaları için küçük ama emin adımlarla yol kat edilen kurumlardır. Bu nedenle gönül rahatlığıyla hastalarınızı bizlere emanet edebilir ve iyi bakılacağına da emin olabilirsiniz. Kurum içindeki tüm sağlık personeli yaptığı işin ciddiyetinin farkında olan bir topluluktan oluşması, sizlerin yakınlarınıza çok daha özverili yaklaşıldığının göstergesidir.

 

Huzurevi Fiyatları

Huzurevi ve Yaşlı bakımevi ücretleri

Huzurevi seçimi ve dikkat edilecek hususlar