Hasta Bakım ÜcretiHasta Bakım Ücreti

Genellikle 55 ile 60 yaş üstü insanlarda bir takım hastalıkların başlangıcı oluşmuş ya da sağlıklı olsalar bile birçok kişisel işlevlerini yerine getiremediğinden bir başkasının yardımına ihtiyaç duyarlar. Günümüzde kadın erkek fark etmeksizin yoğun bir iş temposunda çalışmak zorunda olmaları, dolayısıyla bakıma muhtaç yakınlarıyla yeteri kadar ilgilenememelerini doğurmaktadır.

Hal böyle olunca öncelikle güvenilir firmaların Hasta Bakım Ücreti araştırılır ve kişiler bütçelerine uygun bir kuruma hasta yakınını yatırmayı planlar. Ancak burada atlanılmaması gereken önemli bir husus, çok cüzi fiyatlara bakım yapılıyor denilen firmalara fazla güvenilmemesi gerektiğidir.

Takdir edersiniz ki, hasta bakımı son derece özen gerektiren ve profesyonel bir ekip tarafından üstlenilmesi gereken bir durumdur. Dolayısıyla hastanın kişisel ihtiyaçlarından, hijyenin sağlanması ve iyi bir bakıma tabi tutulmasında hastanın da genel sağlık durumuyla ilgili olarak değişken bakım yöntemleri bulunmaktadır.

Bu noktada Hasta Bakım Fiyatı da hastaya özel uygulanacak bakım şekline göre belirlenmekte ve her hastanın kurumda kaldığı sürece ödediği tutar kendi durumuyla örtüşerek farklılık göstermektedir. Yani kaza geçiren bir hasta, kaza sonrası felç ya da hayati fonksiyonlarında durma görülmüşse, bu durum ayrı bir bakım gerektirir. Bununla birlikte bakıma alınacak kişi, ameliyat sonrası bakım talebinde bulunuyor ve farklı sağlık problemleri varsa, bu tip hastalara da ayrıca bir özen gösteriliyor ve doğal olarak ödeyeceği miktar da kendisine uygulanacak işlemler doğrultusunda belirlenecektir.

Bunların dışındaki gelişen her çeşit rahatsızlık ve ekstra bakım gerektiren hastalıklarda Hasta Bakım Ücretleri değişebilir ve bu durumu hasta kuruma kabul edilmeden önce ilgili kişiler hasta yakınına detaylı şekilde bilgi vererek konudan haberdar edilirler. Genel olarak tüm hastalara uygulanan günlük hizmetler aşağıda bilginize sunulmuştur.

• Hastanın yaşadığı rahatsızlıkların giderilmesi adına öncelik olarak huzurlu ve steril ortamda bakımı yapılmalıdır. Dolayısıyla hasta bakıcılığını üstlenen personele bu aşama da oldukça iş düşmekte ve hastalarla özel olarak yakından ilgilenmektedir.
• Bir kurumun olması gereken değişmez kuralı, her gün ve gerektiği her dakika hastanın yatak çarşaflarının değişimi ve yatak temizliğiyle düzeninin sağlanmasıdır. Hasta bakıcılar tarafından bu işlem düzenli şekilde yapılır ve hastalara oldukça temiz bir ortam oluşturularak, belli aralıkta odaları havalandırılır.
• Hastaların burun, kulak, ağız ve diş sağlığı, tuvalet ihtiyacı, giyinmesi için yardım edilmeli, kendi yapabilen hastalara sadece destek verilirken, yatalak hastalarda bu bakımlar titizle hasta bakıcı tarafından yapılmaktadır.
• Kan dolaşımı ve kas gelişimi için yatan veya ayakta dolaşabilen hastalara doktorun önerisiyle her gün egzersizler yaptırılır ve iyileşme sürecinin hızlanması sağlanır.
• Hastanın alması gereken kalp, tansiyon gibi ilaçları varsa takibi yapılır ve alması sağlanır.
• Gün içinde hastalarla sohbet edilir ve hasta bakıcı ilişkisi güçlendirilir. Bunun gibi birçok rutin işlemlerin yanı sıra ekstra bakıma muhtaç hastalarda Hasta Bakım Ücreti sabit fiyatın üstüne eklenerek hasta yakınlarına fiyat konusunda bilgi aktarılır.

huzurevi fiyatları için tıklayınız