Yörtürk Vakfı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkez2012 Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı, sosyal alanda kullanılmak üzere özellikle gençlere, çocuklara ve yaşlılara yönelik olmak üzere destekte bulunacağını duyurmuştur. Ankara genelinde Kamu kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından 113 proje Ankara Kalkınma Ajansı’na sunulmuş ve 27 projenin desteklenmesi Ajans tarafından uygun görülmüştür.

Yörtürk Vakfı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkez

Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Ankara Kalkınma Ajansına sunulan proje kabul edilerek hayata geçen bir huzurevidir. Yörtürk Vakıf olarak sunduğumuz “Yaşlı ve Gençlerin Sosyal Entegrasyonu ve Kuşaklararası Sosyal Ağların Geliştirilmesi Projesi” Ankara Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilmiştir.

  “Yörtürk Vakfı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi” Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğüne bağlı olarak açılmıştır.

Şu an Batıkent Yeni Batı Mahallesi, Yeni Batı Villalarında maksimum 32 yatak kapasitesine sahip 15 odalı bir binada hizmet vermektedir.

Yörtürk Vakfı huzurevi, bakımevi ve yaşlı bakım merkezinde mevzuata uygun bir şekilde hasta ve sağlıklı yaşlılar için revir, sosyal alan, bahçe, toplantı odaları, yemekhane, yatak odaları, tuvalet-banyolar ve ihtiyaca yönelik diğer bölümler bulunmaktadır.

Yörtürk Vakfı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezinde verilen hizmetlerden bazıları şunlardır;

Huzurevi Bakım Hizmeti

Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezinde Demans, Alzheimer, Diyabet, Koah, Osteoporoz, Kalp Damar Hastalıkları, Parkinson, Felç, Yatak yaraları olan yaşlılar ve Yoğun bakıma ihtiyaç duyan yaşlılar da dâhil olmak üzere tüm yaşlılara bakım evi hizmeti verilmektedir.

Huzurevi Hizmetleri gündüz yarı zamanlı ve tam zamanlı olmak üzere iki şekilde sağlanmaktadır.

Demans, Alzheimer, Diyabet, Koah, Osteoporoz, Kalp Damar Hastalıkları, Parkinson, Felç, Yatak yaraları olan yaşlılar ve Yoğun bakıma ihtiyaç duyan kişiler de dâhil olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezinde hizmet verilmektedir.

24 saat Yaşlı Bakım Sertifikasına sahip bakım elemanları tarafından kusursuz yaşlı bakım hizmeti

Psikiyatri Konsültasyonu

İhtiyaca göre yoğun bakım ünitesi

Hemşire çağırma sistem

Kişiye Özel Yatak Sistemi huzur evi ve yaşlı bakım evi standartlarının yanı sıra kendi eviniz konforundadır. Üstelik huzurevi bunun için hiçbir ekstra ücret talep etmez.

Alt bakımlarının yapılması, huzurevi ve yaşlı bakım evinde yaşlıların alt bakımları günde standart olarak 6 kere yapılmaktadır. Yaşlının durumuna göre bu sayı artabilir veya azalabilir.

El, yüz, diş ve vücut temizliği

Banyo yaptırılması, saç-tırnak bakımları

Pansuman ve Enjeksiyon

Nemlendirici solüsyon uygulamaları

Kişiye özel bakım hizmeti

Çamaşırlarının yıkanması, ütülenmesi ve yerleştirilmesi

Yemeklerinin yedirilmesi, oral beslenemeyenlerin Peg vb. beslenmesi

İhtiyaç olduğunda yemeğinin yedirilmesi, zaman içinde hastalığı ilerledikçe yemeğini yiyemeyen hastaların Peg ya da sonda ile beslenmesi

Ücretsiz Mama takipleri

Ücretsiz Bez takipleri

Ücretsiz İlaç takipleri

Huzurevi, Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezi alanında hizmet veren kurum ayrıca Hastanede refakat ve Evde Bakım Hizmeti de sunmaktadır.

Yörtürk Vakfı Huzurevi ve Yaşlı Bakımevi bu hizmetlerin hiçbirinden ekstra ücret talep etmez. Çünkü biz kar amacı gütmemektedir.

 

Yörtürk Vakfı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkez Adresi ve telefonu

Yeni Batı Mahallesi
Yeni Batı Villaları
2400. Sokak No : 2
Batıkent – Yenimahalle
ANKARA

Telefon: (312) 256 97 85 (YRTK)
GSM: 0507 089 46 66
Faks: (0312) 256 97 87