Zeynep M. Nedim Oyvar huzurevizeynep m. nedim oyvar huzurevi 1984 yılında açılışı yapılmıştır. Huzurevi Kartal Yakacık’tadır. Huzurevi 3500 m2’ si kapalı alan olmak üzere toplam 12000 m2’den oluşmaktadır. Tüm birimleri hayırsever vatandaşları bağışlarıyla yapılan huzurevi ismini arsayı bağışlayan Zeynep- M. Nedim Oyvar ‘dan almaktadır.

Zeynep- M. Nedim Oyvar Huzurevi; İstanbul’un ilk huzurevlerindendir. Kuruluş amaçları arasında kâr amacı olmadığı için bağışçıların katkılarının önemi vardır. İstanbul da en büyük yeşil alana sahip Huzurevi olma özelliğinden dolayı tercih sebebidir.

İstanbul Huzurevi listesi

Hasta Bakıcı Fiyatları

Huzurevi Seçiminde dikkat edilecekler

istanbul’daki huzurevi ve yaşlı bakımevi fiyatları

2016 huzurevi fiyatları

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların bütün huzurevlerine ait bilgilere kolayca ulaşabilecekleri bir site hazırlamaya hayret ettik.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını sağlamaya çalıştık. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

Kendi işini kendisi görebilecek düzeyde dinç konuklara(yardımcısız yeme içme,yürüme vb) hizmet sunulmaktadır . Bu hizmet kapsamında bulunan odaların tamamı tek kişilik, tuvalet banyolu ve balkonlu olup konukların konforu için her şey düşünülmüştür.

Yardımcısız yaşam aktivitelerini yerine getiremeyen, yatağa bağımlı, Alzheimer, Demans, Parkinson, felç geçirmiş vb rahatsızlığı bulunan yaşlıların yaşam alanıdır. Hastanesi sonrası özel bakım gerektiren konuklar kalabilmektedir. Bakımevi hizmeti kapsamında kalan konukların yeme- içme, banyo yaptırılması, alt temizliği ve diğer tüm bakım hizmetleri yapılır.

Profesyonel sertifikalı Yaşlı Bakım Görevlileri tarafından 24 saat Hemşire / Sağlık Memuru kontrolünde yapılmaktadır. Bu bölümde tek ve çift kişilik olarak ayarlanmış odaların tamamı tuvalet banyolu olup , bahçeye açılır balkonları bulunmaktadır.

Zeynep- M. Nedim Oyvar huzurevine kabul şartları

Türkiye Kızılay Derneği Konukevi Yönetmeliği ve SHÇEK Özel Huzurevleri ve Bakımevleri Yönetmeliği gereği Huzurevimize yaşlı kabulünde aranacak şartlar aşağıdaki gibidir.
55 yaş ve üzeri olmak,
Akıl ve Ruh sağlığı yerinde olmak,
Bulaşıcı hastalığı bulunmamak,
Alkol ve uyuşturucu madde kullanmamak,

Zeynep- M. Nedim Oyvar huzurevi telefon ve Adresi
Gümüşpınar Mah. Yıldız Çiçegi sokak No:11 Soğanlık / İST.
telefon +90 216 377 75 20 | +90 0216 377 75 21
Fax +90 216 377 75 22