Akasya Yaşlı Bakım ve Yaşam Merkeziİstanbul Anadolu yakası Maltepe’de 2014 yılının ortalarında hizmete başlamıştır. Akasya Yaşlı Bakım ve Yaşam Merkezinde başta, Alzheimer, Demans, Parkinson ve Felç vb yaşlıları yatağa ve bakıma muhtaç bırakan hastalıklar olmak üzere bütün yaşlıların hizmetindedir. Ayrıca hastane sonrası bakıma ihtiyaç duyan bireylere ve sağlıklı olan ama yaşlılık veya yalnızlık nedeniyle evde tek başına kalamayan yaşlılara hizmet vermektedir.

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların rahatlıkla gezebilecekleri ve aradıkları bilgileri bulabilecekleri bir yapı oluşturmaya çalıştık.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını hedefledik. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

Akasya Yaşlı bakım ve yaşam merkezinde; Uzun süreli bakım hizmetleri; çeşitli nedenlerle yatağa bağımlı sakinlerin ve demans, serebrovasküler hastalıklar veya kalp yetmezliği gibi yaşlılıkta görülen kronik hastalıklar nedeniyle günlük yaşam etkinliklerinde başkalarına bağımlı hale gelmiş sakinlerin bakımını yapmaktadırlar. Çeşitli fiziksel yetersizlikler nedeniyle hemşirelik bakımına ömür boyu ihtiyacı olanlara verilen hemşirelik bakım hizmetlerini kapsamaktadır.

Kısa süreli bakım hizmetleri olarak bilinen hizmetlerde kurumda verilmektedir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavisi, operasyon sonrası bakım (post-op bakım) ve akut hastalıkların bakımını kapsamaktadır.

Akasya Yaşlı bakım ve yaşam merkezinde imkanları

• 24 saat hemşire takibi ve yaşlı bakım elemanı takibi
• Onay halinde 24 saat internetten online izleme olanağı
• Haftada 1 gün genel doktor kontrolü
• Her gün psikolog ve yarı zamanlı sosyal hizmet uzmanı
• 3 ana ve 3 ara öğün (istenildiğinde kişiye özel menüler, diyet yemekler)
• İhtiyaç duyan yaşlılara yemeklerinin yedirilmesi
• Kişisel hijyen gereksinimlerinin karşılanması, banyolarının yaptırılması, banyo sonrası bakımlarının yaptırılması, gerekli ise alt bezi kullanılması ve temizliklerinin yapılması
• Çamaşırlarının yıkanıp ütülenmesi
• Doğum günü gibi sosyal etkinlikler
• Fiziksel ve zihinsel egzersizler (günlük sabah sporu ya da pasif egzersizler, bulmacalar, resim yapma, el becerilerini geliştirici faaliyetler) Kısa süreli bakım hizmeti Sadece bakım bölümünde hastane karyolası temin edilmesi Tüm odalarda TV yayını İhtiyaç hallerinde oksijen ve aspirasyon desteği.

Akasya bakım ve yaşam merkezi adres ve telefonu

İdealtepe mah.Rıfkı Tongsir cad. Akgüvercin Sok. No.1 Maltepe / İstanbul

Telefon : 444 6 084
Faks : 216 360 00 70
E-Posta : info@akasyayasammerkezi.com