Saklıbahçe Huzurevi ve yaşlı bakımeviSaklıbahçe Huzurevi ve yaşlı bakımevi. istanbul Anadolu yakası huzurevlerinden birisidir. Maltepe’de faaliyet gösteren huzurevi özellikle yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer, Demans, Parkinson, felç vb. hastalıklarda uzman doktorların görev yaptığı bir huzurevidir.

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların rahatlıkla gezebilecekleri ve aradıkları bilgileri bulabilecekleri bir yapı oluşturmaya çalıştık.

İstanbul Huzurevi listesi

Hasta Bakıcı Fiyatları

Huzurevi Seçiminde dikkat edilecekler

istanbul’daki huzurevi ve yaşlı bakımevi fiyatları

2016 huzurevi fiyatları

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını hedefledik. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

Saklıbahçe huzurevinin yaşlı kapasitesi 39 ‘dur. Toplam 39 yatak kapasiteli huzurevinde uzman doktor ve hemşireler yaşlıların bütün ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.
Saklıbahçe Huzurevi, 7/24 kapalı devre sistemi ile takip edilmektedir. Ayrıca kurum içerisindeki kamera görüntüleri hasta yakınları tarafından kendilerine verilen özel şifreler ile internet ortamında da görülebilmektedir.

Saklıbahçe huzurevi imkanları:

– Kurumda haftada bir gün dahiliye uzman hekimi, haftada iki gün Nöro-Psikiyatri uzman hekimi bulunmaktadır.
– Hastaların reçetelerini aynı gün anlaşmalı eczaneden temin ederek tedavilerine başlanması sağlanmaktadır.
– Kurumda 24 saat boyunca, yaşlıların tansiyon, şeker gibi hastalıklarını kontrol ederek, günlük hijyen ve bakımlarını sağlayan, gerektiğinde pansumanlarını yapan özel hemşirelik hizmeti bulunmaktadır.
– Fizik tedavi ve rehabilitasyon gerektiren durumlarda, hastaların kurum içinde bu hizmeti almalarını sağlayan dahiliye ve fizyoterapi uzmanı bulunmaktadır.
– Alt bakım gerektiren durumlarda ve yemek yiyemeyen yaşlılara yardımcı olmak, egzersiz ve yürüyüşlerine nezaret etmek, banyo ve tırnak bakımlarını sağlamak amacıyla bakıcılık hizmeti verilmektedir.
– Kurum, düzenlediği çeşitli konser ve tiyatro etkinlikleriyle yaşlıların, sosyal hayattan kopmamalarını sağlıyor. – Kurumda bulunan etkinlik odaları sayesinde yaşılar, resim yaparak, çeşitli hafıza oyunlarıyla, hobilerini değerlendirebilecekleri bir ortam sunulmaktadır.
– Kuruma ait olan Dragos Meer Otel’ de düzenlenen kahvaltı ve yemeklerde yaşlıların bir arada hoş vakit geçirmeleri sağlanıyor.
– Kurumda acil müdahaleler için düzenlenmiş revir odaları, yoğun bakım sonrası hastaların alındığı özel bakım odaları bulunmaktadır.
– Her katta ve odada bulunan kamera sistemi ile yaşlıların güvenliği sağlanmaktadır. – Kurumda bulunan yaşlılara, özel bakım planı, evde bakım ve refakat hizmetide verilmektedir.

Saklıbahçe huzurevi adres ve telefonu:

Feyzullah Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi, No:7
Maltepe/İstanbul

Tel: 0216 442 99 42-43