Demans teşhisi – Huzurevi arayışları ve Doğa bakımeviAnnemin 6 yıl önce demans teşhisiyle tek sorumlusu olarak karşı karşıya kaldığımda dünyam başıma yıkılmıştı. Beş yıl evinde bakımını sağlamaya çalıştıktan sonra daha profesyonel bir bakıma ihtiyacı olduğunu düşünerek iyi bir bakımevi arayışına başladım.Yaptığım her araştırma ne yazık ki, huzurevlerine olan güvenimi yitirmiş olarak yeni bir yer bakma kararıyla sonuçlanıyordu.

Tam bu sırada daha önce Doğa’ya gelmiş olan bir yakınımın olumlu tavsiyeleriyle kurumunuzu ziyaret ettim. Son derece sıcak samimi, güven veren kişiler tarafından karşılanıp mis gibi kokan bir ortama girince galiba şansımız dönüyor dedim.

İkinci çocukluğunu yaşayan büyüklerimiz için burada her şeyin en iyisi düşünülmüş sevgi dolu yönetici ,hemşire ve bakıcılar hazır beklemekteydi. Kurucularınızın işlerini severek yapmaları her gün heyecanla işlerinin başında olmaları yöneticinin kurumu ve ekibini ciddi bir şekilde denetlemesi beni çok etkiledi. Bir Pazar günü kurum sahibinin evinde tatil yapabilecekken gelip yeni alınan renkli ve çeşitli şekillerdeki pufları en az 5 yer değiştirdikten sonra büyüklerimiz için en iyi yeri bulma çabası beni çok mutlu etti. Bu ufak bir gözlemdi ama işlerini severek, heyecanla ve önemseyerek yaptıklarını gösteriyordu.

Öncelikle bizlere bu uzun ve zor yolculukta yalnız olmadığımızı hissettirdikleri, bu hastalıkta bence en önemli gıda olan sevgi ve güveni verdikleri, kaliteli bakım sağladıkları, bence en zor işlerden birini başardıkları için kurumun genç, kültürlü, dinamik sahiplerine, başarılı yöneticisine ve gizli melekler olarak gece gündüz demeden çalışan hemşire ve bakıcılara kısacası tüm DOĞA ÇALIŞANLARINA annem ve kendi adıma çok teşekkürler. İyi ki varsınız iyi ki sizleri tanıma şansım oldu. Annem bir yıl öncesine göre çok daha sağlıklı ve mutlu

TEŞEKKÜRLER DOĞA…

Nuran Öz