Sevgi 2 Yaşlı Bakım ve HuzureviKurulduğu günden günümüze kadar geriatri, yaşlanma, yaşlı sağlığı ve sosyal hizmetler çalışmalarını hep geliştirerek devam etmiştir.

Sosyal Hizmet Uzmanı yöneticilerden, alanlarında uzman doktor, psikolog, hemşirelerden, sertifikalı ve profesyonel bakım elemanlarından kadroya sahip olan kurum  bu işi tüm misafirlerine sunmaktadır.

Yaşlıların güvenli bir ortamda rahat, huzurlu, sağlıklı ve sevgi dolu yaşamaları için gerekli olan  ne ise o yapılmaktadır. Sevgi 2 Yaşlı Bakım ve Huzurevi Geriatrik Hizmetler ve Aktif Yaşam Merkezlerinde, yaşlıların kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri sağlanmaktadır. Yaşlılığın gereksinimlerine hemen her yönüyle yanıt verilmekte, profesyonel, çağdaş ve multidisipliner bir anlayışla kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlıların son derece kaliteli bir bakım hizmeti verilmektedir.

 Sevgi 2 Yaşlı Bakım ve Huzurevinde; bizim ve yaşlıların, sanata duydukları ilgi ile birlikte düzenlemiş olduğu müzik kursu, ebru sanatı, takı tasarımı, ahşap boyama ve resim etkinlikleri de mevcuttur.

Sağlık Hizmetleri
Uzman hekim kontrolü 24 saat hemşire takibi 24 saat profesyonel bakım personeli İhtiyaç halinde yemeğinin yedirilmesi, zaman içinde hastalığı ilerledikçe yemeğini yiyemeyen hastaların peg ya da sonda ile beslenmesi Nöroloji konsültasyonu Zihinsel engelli bakım hizmeti Anlaşmalı Kurumlar ile yaşlılarımıza özel sağlık hizmetleri.

Sosyal Hizmetler
TV odası Kütüphane İbadethane Kapalı Sinema Kültür/Sanat kursları Hobi odaları Müzik aktiviteleri Egzersiz ve spor aktiviteleri Özel gün etkinlikleri..

Genel Hizmetler
TV odası Özel Bakım Ünitesi Ortak Yaşam Alanları Sağlık Hizmeti Sağlıklı,Diyete Uygun ve Lezzetli Yemekler Hobi odaları Keyifli ve Güvenli Sosyal Ortam Egzersiz ve spor aktiviteleri Özel gün etkinlikleri

Evde Bakım

Ailesi yanında yaşayan sağlıklı, Alzheimer, Demans,  hastası yaşlıların evde tek başına kalmasından kaynaklanan riskleri ortadan kaldırmak gerekmektedir. O nedenle  yaşlıya ve ailesine destek hizmetleri sunmaktır. Yaşlı yakını sabahtan yakını huzurevimize bırakıp akşam alabilecek veya huzurevi servisiyle sabah alınıp akşam evine bırakılacaktır.

Evden Bakım Hizmetleri
Sağlık Hizmetlerimiz doktor muayenesi ve kontrolü.Evde hemşirelik, hastabakıcı, refakat, yoğun bakım, fizik tedavi ve rehabilitasyon, yaşlı bakımı, ameliyat sonrası hastanın bakım, felçli ve yatağa bağımlı hastaların bakımı, laboratuar hizmeti, EKG çekimi, Ambulans hizmetleri. Ailede herkesin çalıştığı durumlarda, evde tıbbi ihtiyaçlarını karşılayamayanlar. Hastane sonrası tedavisini evde sürdürmek isteyenler. Bedensel engeli nedeniyle evde tıbbi bakıma ihtiyaç duyanlar. Yaşlılığı nedeniyle evinde özel tıbbi bakım gerektirenler. Seyahate çıkarken evde bakıma ihtiyaç duyan bir yakınını geride bırakanlar. Evde hemşire ve diğer tıbbi personelden bakım ve destek almak isteyenler.7- Kronik bir rahatsızlığı olup, sürekli bakıma ihtiyaç duyanlar. Hastane sonrası tıbbi bakıma ve terapi. Evde Röntgen, ultrason gibi görüntülemelerin yapılması. Evde laboratuar hizmetleri. Hasta yatağı, serum pompası, aspiratör,ventilatör, nebulizatör, solunum cihazları, gibi tüm tıbbi cihaz. Evde fiziak tedavi.

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların rahatlıkla gezebilecekleri ve aradıkları bilgileri bulabilecekleri bir yapı oluşturmaya çalıştık.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını hedefledik. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

Sevgi 2 Yaşlı Bakım ve Huzurevi Adres ve telefonu
Aydınlık Evler Mh. 6782 Sk. No:40 Evka-2/Çiğli
Tel:         0 232 370 07 34
Gsm:         0 542 722 12 77
FAX:           0 232 370 07 74