Ferah huzureviFerah huzurevi aynı zamanda Özel Çamlıca Huzur ve Bakım Evleri olarak da bilinmektedir. 1995 yılında İstanbul’un Çamlıca semtinde 35 yaşlıya huzur ve bakımevi hizmeti vermek amacıyla hizmete açılmıştır. O yıllarda özel huzur ve bakımevi hizmeti veren kurum yaygın olmadığından dolayı kısa sürede tamamen dolmuş, yoğun bir talep olmasından dolayı kurum 1997 yılında yine Çamlıca semtinde 63 yataklı yeni bir binaya taşınmış ve burada hizmet vermeye devam etmiştir.

Kurum 1998 yılında Avrupa yakası Yeşilköy semtinde 43 yataklı yeni bir işletmeyi hizmete açıp, alt yapısını güçlendirerek kurumsallaşma yolunda büyük bir adım atmıştır.

Kurum 2000 yılında elde etmiş olduğu tecrübelerle daha iyi bir hizmet vermek amacıyla Çamlıca da bulunan 63 yataklı şubesini yine Çamlıca semtinde daha modern bir binaya geçerek bakım hizmetinde büyük değişiklikler gerçekleştirmiştir.

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların rahatlıkla gezebilecekleri ve aradıkları bilgileri bulabilecekleri bir yapı oluşturmaya çalıştık.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını hedefledik. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

Kurum 2002 yılında alt yapısı tamamen oturmuş, teknolojiyi yakından takip ederek Türkiye’de öncü bir kuruluş haline gelmiştir. Yine 2002 yılında Ataşehir semtine 48 yataklı yeni bir işletmeyi daha hizmete açarak bakım hizmetinde lider olma yönünde büyük adımlar atmıştır.

Özel Çamlıca Huzur ve Bakım Evleri Grubu adı altında 2006 yılında tecrübe, bilgi, profesyonel hizmet anlayışı ve bakımla alakalı bütün teknolojileri takip ederek ve faydalanarak, Alemdağ semtine 136 yataklı her yönden modern bir kurumu daha hizmete açarak bakım hizmetinde öncü ve lider bir kurum olduğunu ispatlamıştır.

2007 yılında Ataşehir şubesini Alemdağ şubesiyle birleştirip bugün üç şubesiyle ‘Sağlıklı,Huzurlu ve Kaliteli bir Yaşam’ sloganıyla halen ortalama 170 yaşlıya profesyonel bakım hizmeti vermektedir.

İstanbul Huzurevi listesi

Hasta Bakıcı Fiyatları

Huzurevi Seçiminde dikkat edilecekler

istanbul’daki huzurevi ve yaşlı bakımevi fiyatları

2016 huzurevi fiyatları

Ferah huzurevi adres ve telefonu

Adres : Ferah Mah. Ferah Cad. Karagül Sok. No: 3

Kısıklı – Büyük Çamlıca / İST.

Tel : (0216) 481 35 86 – 443 13 83

Fax : (0216) 329 05 51

E-mail : ferahhuzurevi@hotmail.com