Aileden Biri Huzurevi ve BakımeviAileden Biri Huzurevi ve Bakımevi 1977 yılında kurulmuştur. Galatasaraylılar arasında yardımlaşmayı, sosyal birliktelik ve dayanışmayı geliştirmek üzere amacıyla kurulan Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı tarafından huzurevi ve bakım evi kurulması çalışmalarına başlanıyor.

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların bütün huzurevlerine ait bilgilere kolayca ulaşabilecekleri bir site hazırlamaya hayret ettik.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını sağlamaya çalıştık. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı, ilk binasını Florya Galatasaraylılar Yurdu’nu 2013 yılında tamamlayarak hizmete açtı. Sadece bağışçıların katkıları ile hizmete açılan binada yaşlı bakımı ve huzurevi için gerekli olan her şey mevcuttur.

2400 m2 arsa üzerine kurulmuş, toplam 4500 m2 kapalı alanı bulunan bina, 17 m2 büyüklüğündeki 62 konuk odası ve misafirlerin sosyalleşebilecekleri ferah ortak alanlarıyla, özel bir ‘yaşam alanı’ olma özelliğini taşıyor. Uzun dönemli konaklamalara yönelik tasarlanmış Türkiye’deki çok az yapıdan biri olan bu bina, yatay konumuyla misafirlerinin konforunu artırıyor.

Aileden Biri Huzurevi ve Bakımevi

Florya Galatasaraylılar Yurdu Adres ve telefonu

Yeşilyurt Caddesi   Orman Sokak No:39   Şenlikköy, Florya     İstanbul

T: 0212 574 5255

M: 0543 979 2330

F: 0212 574 5277

info@abbakimevi.com