Kadıköy Yaşam Huzurevi Ataşehir şubesiKadıköy Yaşam Huzurevi ilk şubesini 2005 yılında Maltepe’de açmıştır. Yaşlı bakımevi ve  huzurevi toplam 199 kapasite ile faaliyete başlayan Kadıköy Yaşam huzurevleri 2010 yılında 2.şubesini Ataşehir’de açmıştır.

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların bütün huzurevlerine ait bilgilere kolayca ulaşabilecekleri bir site hazırlamaya hayret ettik.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını sağlamaya çalıştık. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

Kadıköy Yaşam Huzurevi Ataşehir şubesi

Şubelerinde birinci ünite ve ikinci ünite hizmetleri veren Kadıköy Yaşam Huzurevleri sakinlerine en iyi ve güzel hizmeti vermeyi gaye edinmiştir.
Birinci ünitedeki sakinler, yaşamını daha az destekle sürdüren sakinlerden oluşmaktadır. Burada ev sistemi esas alınmıştır. Bunun amacı yaşlıların kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini sağlamaktır. Bu gayede ihtiyaçlarını gidermelerini sağlamak için kafeterya hizmet vermektedir.

Kafeteryalar okuma, çeşitli oyunlar (tavla, okey, iskambil, kelime türetme eğitici ve zaman geçirici oyun ve aktivitelerin yanı sıra dinlenme amacıyla da kullanılmaktadır.
İkinci Ünite, yaşamını daha çok destekle sürdürebilen sakinlere (alzheimer, demans, parkinson hastaları ile yatağa bağımlı, hastane sonrası özel bakım gerektiren vb.) hizmet götürülmektedir. Bu birimde beslenme oda servisi ile gerçekleştirilmekte, çoğunlukla yemek huzurevi personeli tarafından yedirilmektedir.

Üçüncü Ünite kendi işini kendi yapabilen yaşlılar kalmaktadır.
Sayılan tüm hizmetler tek-iki-ÜÇ-dört kişilik odalar ile özel bakım odalarında 24 saat sistemi esas alınarak, yaşlı bakımı konusunda eğitimli elemanlarca yürütülmektedir.

Kadıköy Yaşam Huzurevi Ataşehir şubesinde;

– 1,2,3 ve 4 kişilik odalar
– Tüm odalarda banyo, wc, telefon, tv ve buzdolabı
– Sinema salonu, boş zamanı değerlendirme sanat atölyeleri,
– Fizik tedavi ünitesi
– Hastane sonrası özel bakım odaları
– 24 saat sağlık ve bakım hizmeti
– 24 saat ambulans hizmeti
– Hobi odaları, geniş oturma salonları
– Açık ve kapalı teras
-8000 m2bahçe 300 çeşit ağaç
– Sedye asansörü ve küçük asansör ve 80 kişilik uzman ekibiyle hizmetinizdedir.

İstanbul Huzurevi listesi

Hasta Bakıcı Fiyatları

Huzurevi Seçiminde dikkat edilecekler

istanbul’daki huzurevi ve yaşlı bakımevi fiyatları

2016 huzurevi fiyatları

Kadıköy Yaşam Huzurevi Ataşehir şubesi Adres ve telefon:

Ferhatpaşa Mah. Gazipasa Cad. No:116 Ataşehir-İSTANBUL
Tel: 0216 660 09 69 (PBX)
Faks: 0216 660 08 67
Email: yasamhuzurevi@gmail.com