Aşiyan Huzurevi hakkında yazılanlarAşiyan Huzurevi hakkında yazılanlar

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların rahatlıkla gezebilecekleri ve aradıkları bilgileri bulabilecekleri bir yapı oluşturmaya çalıştık.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını hedefledik. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

Gül Akçasoy
2006 yılı Aralık ayının son günleriydi, hava, yüreğimi yansıtırcısına gri, kurşun gibi ağırdı, çaresizlik içindeydim, 2 yıl önce sevgili Annem ve Babam ağır bir trafik kazası geçirmişler, aylarca hastanede kalmış ve defelarca ölümlerden dönmüşler, sonra nihayet evlerine kavuşmuşlardı, kaza sonrası onlara, 2,5 yıl kendi evlerinde, özel destekle, mutlu bir yaşam sağlayabilmiştim ama yolun sonu gözükmüştü. 84 yaşındaki Babamın, kendsini sık sık hastanelik eden böbrekleri için, artık diyaliz tedavisine başlaması gerekiyordu, aynı günlerde yurt dışında okuyan kızım hastaneye yatırılmış, ölümle burun burun gelmiş ama ben onun yanında olamamıştım. Anemin ve Babamın kendi evlerinde yaşamlarına devam etmeleri olanaksızlaşmıştı, daha profesyonel bir bakıma ihtiyaçları vardı. Bu durumu önceden gördüğüm için, son 6 aydır huzurevlerini inceliyordum ama, hiçbiri içime sinmiyordu. Uzun yıllardır kalitesi ile ün yapmış olan huzurevleri bireye özgü ihtiyaçları karşılayabilmekten ziyade Standard hizmetleri sunabiliyordu, işte tam bu sırada bir dostumun tavsiyesi ile Aşiyan Huzurevi ve sahibesi Asuman Süslüloğlu ile tanıştım. Standard hizmetlerin yanı sıra, bireye özgü ihtiyaçlarını da fark edip sağlayan, sevgi ve şefkatini esirgemeyen, tüm ekibine de bu davranışları yansıtan bir işletme sahibi Asuman Süslüoğlu.

Aşiyan Huzurevi ile 9 yıldır süren ilişkimiz, müşteri-hizmet sunan ilişkisinden çok öte, yaşlı yakınlarını da şevkat ve saygı ile sarmalayan, onurlu yaşlanmanın pratiğini ispatlayan yapısı ile son derece rahatlatıcı. Her geçen gün daha çetin hale gelen yaşam mücadelesi içinde, geriye dönüp de acaba yaşlı ve özel bakım ihtiyacında olan Annem-Babam ne durumda diye düşünmüyorum, bana uygun olan her saat ve günde ziyaret edebildiğim, ziyaretlerimin güler yüzle karşılandığı, kamera ile de uzaktan izleyebildiğim bu şeffaf yapı, yüreğime güç veriyor. 9 yıl önce, bu kararı verme aşamasında bana, telefon tacizleri ve noterden çekilen ihtarnamelerle “destek” olan akrabalarım, bugün bu kararımın ne kadar doğru olduğunu, isteyerek olmasa da, kabul ediyorlar.

Yasemin ve Yalçın Akgerman

Bir sene önce, Alzheimer hastası olan annemize evde iyi bakamadığımızı fark edip bir bakımevi arayışına girdik. Birçok yer gezdikten sonra bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine Aşiyan huzurevinde karar kıldık. Kısa bir süre sonra da çok doğru bir karar verdiğimizi anladık. Annemizin çok tecrübeli bir o kadar da profesyonel bir ekibin yönetimi altında ve bir ev ortamını aratmayan aile sıcaklığında sevgi ve şefkatle bakıldığını görünce içimiz çok rahatladı.
Yapmış oldukları hizmetler ve verdikleri emekler için tüm personele ve yönetici Asuman Hanıma sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Güzide Arabacıoğlu

Merhaba; Ben Güzide Arabacıoğlu. Vasisi olduğum halam 2013 yılı sonundan beri Aşiyanın Kartal şubesinde kalıyor..Halam 85 yaşında bir Alzheimer hastası. Yürüyemiyor, yemeğini yiyemiyor,bez bağlanıyor.Geçirdiği kalça kırığı operasyonunu takiben uzun süreli bir enfeksiyon tedavisi nedeni ile kaldığımız ilk bakımevinde bazı şikayetleri vardı. Sonra tavsiye üzerine Aşiyana gittik. Asuman Hanım ile yaptığımız görüşmeler bize güven verdi. Konusunda çok bilgili ve tecrübeli olmasının yanında işini çok severek yaptığını da gördük.Halam Aşiyandan çok memnun,hiçbir şikayeti yok. Biz de her gittiğimizde onu temiz, bakımlı ve sağlıklı buluyoruz. Çalışanların, yöneticilerin ve Asuman Hanımın ilgisinden de çok memnunuz.
Aşiyanı hem yaşlınızın/hastanızın en iyi şekilde bakılacağı bir yer olarak, hem de yaşlı/hasta yakınlarının rahat ve huzuru için tavsiye ederim.   Teşekkürler,

Canan İşgören

2009 Yılında 82 yaşında Alzheimer hastalığına yakalanan annem için 5 yıl boyunca evde bakıcılar ile bir mücadele verdik. Manevi olarak huzurlu hissetsek bile aslında gerekli şartları ve özeni sağlamak konusunda başarılı olamadığımızı Aşiyan Huzurevi sayesinde 2014 yılında geç de olsa anladım. 2014 Haziran ayında annemi Aşiyan Huzurevinin sahibi ve yöneticisi Asuman Hanıma teslim ettiğimde annem yemek yememekte, yürüyememekte, tuvaletini tutamamakta ve bilinci yarı kapalı bir haldeydi. Annemin tekrar konuşup güleceği ve hayata tekrar tutunacağı çok çok düşük bir ihtimal olarak gözükmekteydi. Fakat Asuman Hanım ve ekibinin özenli bakım ve ilgileri ile annem kısa bir süre sonra yemek yemeğe, az da olsa konuşmaya ve tepkiler vermeğe başladı.Üç beş ay sonra ise annem artık bizimle sohbet ediyor, yemeklerini kendi yiyor ve yürüme denemeleri yapıyordu. Annemin tekrar hayat ile bağlarını kurmasını sağlayan ve annemi gönül rahatlığıyla gözüm arkada kalmadan bıraktığım Asuman Hanım ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Onları tanımak benim için büyük şanstı. Aşiyan huzurevi sayesinde hasta yakını olarak yıpranmış olan kendim içinde bana sağladıkları rahatlık adına ayrıca teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum.Huzurevlerine olan önyargılarımızı kırdılar.

Yatan misafir yakını Adile Kutluay´ın kızı Gaye Serpil
Doktor annemin Alzheimer olabileceğini bize açıkladığı zaman ne ağbim, ne ablam ne de ben uzun süre duyduklarımızı kabullenmeyi reddettik. Özel bakıma ihtiyacı olacağını söylediklerindeyse resmen yıkıldık. Yıllar önce ablam büyük bir beyin kanaması geçirdiğinde ve özel bakılacağı bir yerde yatırılması gerektiği söylendiğinde ilk günden kabul etmemiştik ve aylarca rehabilitasyonun ve ilaçlarını son derece düzgün bir şekilde ayarlayarak uzmanların desteğiyle bakımını biz üstlenmiştik. Bugün kendisiyle aynı durumda krizi geçiren pek çok insandan daha iyi durumda olma sının sebebi Evinde etrefında ailesiyle nekahat dönemini geçirmesidir.Dolayısıyla annem için aynı şeyi düşündük özel bir kadın tutup evde bakmaya karar verdik. Bu kararı vermemizdeki en önemli etken huzurevi, bakımevi gibi yerler hakkında olan ön yargılarımızdı. Böyle bir yere annemi bırakıp gitmeyi bir türlü kabullenemiyorduk. Ne yazık ki bu inadımız ve ön yargımız yüzünden zarar gören annemiz oldu. 24 saat evde bakıcı kadın olmasına rağmen yınede düşüp kafasını vurdu sonrasındaysa akciğerleri su topladı nefes problemi yaşadı ve acı çekti. Doktorlar bize Alzheimer’ın sürekli ilerleyen bir hastalık olduğunu ve artık bakılabileceği düzgün bir yer aramamız gerektiğini söledikleri zaman çaresiz pek cok yeri gezmeye başladık h,ç bir yerde içimiz rahat etmedi Nihayet Aşiyan Bakım evinde geldiğimizde kafamız hala şüpheler ve endişelerle doluydu. Fakat buradaki hemşirelerin sıcaklığı ve profosyenelliği bizi ikna etti.Haftanın hemen hemen yedi günü ağbim ablam ve ben Aşiyan bakımevinde annemizle beraberiz.Kameralar sayesinde geceleri eve gittiğimiz de annemizi seyredip en ufak bir endişemiz olduğunda kurumu arayabiliyorduk. Aradan gecen nere deyse bir yılda Aşiyan Bakımevi neredeyse ikinci evimiz olurken, çalışanlarıda (kraz,sevim,ayşen) arkadaşımız oldu. Annemiz onların sayesinde bir odada, tek başına tıkılıp kalmaktan kurtuldu ve bizler ilk defa rahat uyuyabildik. Özellikle Sevda hanım’ın bizlere ve korkularımıza gösterdiği sabrı ve anneme hissettiği sevgisi ve yakınlığı tüm ön yargılarımızı sildi.Eger bizim gibi en dişeli ve birazda detaycıysanız gezdiğiniz kurumlar size güven vermiyorsa buraya gelip bakmanızı tavsiye ederim. Ev sıcaklığında ama uzman kadrolu Aşiyan Bakımevinde sizlerinde içi rahat edecektir.

İstanbul Huzurevi listesi

Hasta Bakıcı Fiyatları

Huzurevi Seçiminde dikkat edilecekler

istanbul’daki huzurevi ve yaşlı bakımevi fiyatları

2016 huzurevi fiyatları

Konuk yakını Celal
Yedi senedir Alzheimer tedavisi gören annemizi, evde bakımı şartları ağırlaşınca 1,5 yıl önce Aşiyan Bakımevine yerleştirdik.Bu kararı vermek kolay olmadı. Ancak ev ortamından daha iyi bakılıyor olması ve şu anki durumu, Aşiyanın doğru bir karar olduğunu bize gösterdi.