İdil Yaşlı Bakım ve Dinlenme Eviİdil Yaşlı Bakım ve Dinlenme Evi,

1999 yılında kurulmuştur. İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde kurulmuştur. Dinç ve ayakta kendi ihtiyaçlarını görebilen yaşlılar başta olmak üzere Alzheimer, Demans, felçli, yatalak yaşlı hastalara bakım hizmeti vermek için kurulmuştur. İzmir’in deniz sahiline yakın ve şirin ilçesi Güzelbahçe’de kurulan İdil Yaşlı bakım ve dinlenme evi uzman kadrosu ile bakımevi ve huzurevi hizmeti vermektedir.

Bina olarak çam ağaçları ile çevrisi bahçe içerisinde, iki adet triplex binada hizmet vermektedir.  İdil yaşlı bakımevi ve dinlenme evinin 62 kapasiteli binasında ihtiyaç sahiplerine hizmet vermektedir.

Geriatri konusunda deneyimli psikolog yönetiminde, dahiliye uzmanı doktor, fizyoterapist, hemşire, sertifikalı yaşlı bakım elemanları, sertifikalı aşçı ile birlikte uzman personel ile hizmetleri yerine getirmektedir.

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların rahatlıkla gezebilecekleri ve aradıkları bilgileri bulabilecekleri bir yapı oluşturmaya çalıştık.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını hedefledik. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

İdil Yaşlı Bakım ve Dinlenme Evi imkanları ve Hizmetleri

1-Sağlık durumuna uygun, diyetisyen kontrolünde hazırlanan, üç öğün ana, üç öğün ara yemek olmak üzere günlük taze besinlerle kurum bünyesindeki mutfakta hazırlanan besinler sakinlere sunulmaktadır. Doktorun uygun gördüğü durumlarda kişiye özel diyet yemekleri hazırlanır.

2-Yaşlı bakım elemanları ve uzman personel huzurevi sakinlerinin anlık, günlük ve haftalık temizliklerini, haftada iki kez banyolarını, alt temizliğini, sakal kesimini, tırnak kesimini, banyo sonrası kremleme işlemlerini yapmaktadır. Binalarda klima, katı yakıtlı kalorifer ve güneş enerjisi vardır. Bina temizliği temizlik elemanları tarafından hijyen kurallarına uygun, hemşire nezaretinde yapılmaktadır.Gün aşırı çarşaf ve nevresim değişimi ile kişisel giyim eşyaları çamaşırhanede yıkanıp ütülenerek kullanımına sunulmaktadır.

3-Sakinlerin sağlıkla ilgili tüm sorunları ve takipleri uzman doktor (dahiliye, nöroloji, psikiyatri), hemşireler, sertifikalı yaşlı bakım elemanlarından oluşan deneyimli personel tarafından titizlikle ve etkili bir şekilde izlenmekte ve gerekli müdahaleler yapılmaktadır.

4-Psikososyal yönden yeni gelen yaşlıların ortama uyum sağlamaları için oryantasyon çalışmaları psikoloğ tarafından yapılmaktadır. Sakinlerin yakınları ile etkili iletişim kurulmakta, sosyal ve sanatsal aktivitelerde birlikte olunması sağlanarak aile bütünlüğü korunmaktadır.

İdil Yaşlı Bakım ve Dinlenme Evi Adres ve  telefonu

Maltepe Mahallesi 20 sokak No:7 Güzelbahçe / İZMİR

Telefon : 0232 234 5544 – 0232 234 5851

E-Posta : bilgi@idilhuzurevi.com