Mimoza huzurevi ve yaşlı bakımeviMimoza huzurevi ve yaşlı bakımevi. Tuzla sahiline çok yakın bir konumda bahçeli müstakil bir binada faaliyetlerine devam etmektedir. En fazla 20 seçkin kişiye hizmet vermektedir. Tuzla postane mahallesindedir.

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların bütün huzurevlerine ait bilgilere kolayca ulaşabilecekleri bir site hazırlamaya hayret ettik.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını sağlamaya çalıştık. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

Deneyimli kadrosu ile misafirlerine ev yaşantılarını devam ettirmek ve aile sıcaklığını yaşatmak için kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Günümüzde gelişen yaşlılık dönemi sorunları ailelerin maddi ve manevi destek almasını gerektirmektedir. Mimoza personeli bu bilinç ile profesyonel bakım hizmetinin yanında aile sıcaklığını vermek, onlara yakın olmak, hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek için elinden geleni yapmaktadır.
Huzurevinde ihtiyaca göre günlük, haftalık, aylık gibi kısa süreler ya da uzun dönem bakım hizmeti verilmektedir.

Alzheimer, Demans, Parkinson ve Felçli Hastaların Bakım Hizmeti
Günümüzde hızla çoğalan Alzheimer, Demans, Parkinson v.b. rahatsızlıklar bilgi, özel bakım ve ilgiyi gerektirmektedir. Bu rahatsızlıklar farklı hastalarda farklı etkiler göstermekte ve kişiye özgü belirlenen yöntemler gerektirmektedir. Huzurevinde kişiye özel bakım hizmetleri uygulanarak hastalık döneminde bireyin yaşam doyumunun devam etmesi ve günlük faaliyetlerine devam etmesi için çaba gösterilmektedir.

Huzurevi ayrıca felçli olup yatağa kısmen veya tamamen bağımlı olan hastaların gerekli bakımı ve motivasyonu sağlanmakta, bununla birlikte peğli, trakeostomili, burundan beslenen ve ev tipi ventilatörlü bakım gerektiren hastalara da hizmet vermektedir.

İstanbul Huzurevi listesi

Hasta Bakıcı Fiyatları

Huzurevi Seçiminde dikkat edilecekler

istanbul’daki huzurevi ve yaşlı bakımevi fiyatları

2016 huzurevi fiyatları

Neden Mimoza
*24 Saat Sağlık Hizmeti
*Uzman Ekip Tarafından Hazırlanan Kişiye Özel Alakart Menüler
*Yatalak Hastalarımıza Yatak Hastalanmalarına Karşı Tedavi
*Müzikle Terapi Tedavisi
*Her Ay Misafirlerimize Mini Check Up
*Haftada Üç Kez Doktor Kontrolü
*Özel Organizasyonlarla Misafirlerimize Keyifli Vakit
*Butik Hizmet Anlayışı İle Aile Ortamı
*Sosyal Aktiviteler
*İşini Severek Yapan Seçilmiş Mükenmel Ekip
Binanın teknik özellikleri
Mimoza huzurevi ve yaşlı bakımevi 4 katlı bahçeli bir villada faaliyet göstermektedir. Huzurevi 20 yatak kapasitesine sahiptir. Yaşlıların rahat etmesi için gerekli olan şeyler düşünülerek odalar dizayn edilmiştir.

Mimoza huzurevi ve yaşlı bakımevi Adres ve telefon:

Postane Mah. Barbaros Hayrettin Cad. Destan Sk. No:4 TUZLA / İSTANBUL
İletişim: tel : 0216 447 44 62
fax: 0216 447 44 63(FAX)
info@mimozahuzurevi.com.tr

Mimoza Misafirlerinin yakınlarının kaleminden dökülenler
6 Ağustos 2014 tarihinde annemin 87.yaş günü için sürpriz doğum günü partisi düzenleyen Arzu Hanım ve ekibine çok teşekkür ederim. Annemi çok mutlu ettiğiniz.
Annemi Ocak ayında kurumunuza getirdiğimde, yalnız yaşadığı evinde çok fazla düşmeye başlamıştı. Evimde rahat kalacağı ortamı hazırlayana kadar güven içinde kalması için sizlere emanet edip, Tadilat işlerine başladım. 20 Gün sonra tadilat bittiğinde annem odasını ve sizleri bırakmak istemedi kurumunuzun ev sıcaklığında olması, binanın içerisinde asansörün bulunması annemin sosyalleşmesine ve hareket özgürlüğüne çok yardımcı oldu
Tüm hayatı boyunca hayvanlardan korkan annem, kurumun bir ferdi olan Tarçın’a elleri ile bisküvi yedirip bunu da büyük bir mutluluk ile herkes ile paylaştı…
Artık gözüm hiç arkada değil. Başta Arzu Hanım olmak üzere, büyük bir titizlikle annem ile ilgilenen kurum doktorunuza, hemşirelerinize, hasta bakıcılarınıza, işletme müdürünüze, güzel yemekleri hazırlayan aşçınıza, her zaman her yeri çiçek gibi tertemiz tutan temizlik görevlinize, kısaca tüm Mimoza Huzurevi ailesine çok teşekkür ederim.
Annem ve ben sizleri çok seviyoruz. Yeşim Gülkokan

Mimoza ile tanıştığımız ilk günden bugüne kadar hep aynı samimi ve güler yüz ile karşılandık. Her zaman temiz ve bakımlı bulduk. Çalışanların özverili ve içten olması gerek yaşlılarımız için gerekse biz ziyaretçileri için mutluluk verici. “Mimoza Huzurevi” gerçekten adı gibi huzurlu bir ortam.
Teşekkürler, Gülçin Kamberoğlu
“Mimoza yaşlı bakım evi, hemen hemen aynı rahatsızlıkları olan büyüklerimizin beraber kaldığı bir ev gibidir. Yemekler, odalar, temizlik en iyi şekilde olup hastalara olan ilgi, cana yakın ve sevgi dolu hizmet mimozayı farklı kılan özelliklerdendir. Büyüğünüzü, hastanızı bıraktığınızda gözünüz arkada kalmayacaktır.”
Ahmet ERDOĞAN

Sevgili Mimoza Ailesi:
İyi ki sizi tanımışız. Annemizi size teslim ederken gönlümüz çok rahattı. Güler yüzlü personeline çook teşekkür ederiz. Hakkınız ve hizmetinizi asla ödeyemeyiz. Bakımevinizin ev sıcaklığı ve neşesi içimizi ısıttı.
Hakkın rahmetine kavuşan annemiz sizin o şefkatli ellerinizde eminiz ki çok güzel bakıldı. Biz sizin, siz bizim ailemizin bir parçası oldunuz. Göstermiş olduğunuz sevgiden dolayı teşekkürler. Eminiz ki annemizde size çook teşekkür ediyordur bulutların arasından. Küçük olan ailemiz şimdi koskoca bir aile oldu. Orada kalan yaşlı annelerimiz ve babalarımız bizim bir parçamız. SİZLERİ ÇOOK SEVİYORUZ.   Meltem ÖRSMAN
Büyükannem sizi çok seviyordu. Seni çok seviyorum Arzu ablacım. O acı günümüzde yanımızda destekçi oldunuz. Seni ablam gibi görüyorum.  Ezgi Hena ÖRSMAN

Tuzla içindeki butik huzur evi bir ev atmosferi sunmakta. Hasta bakımı konusundaki ciddiyetleri ve yönetici Arzu Hanımın’ın şefkatli ve ilgili yaklaşımı sonucu beklenin ötesinde bir bir iyileşme sağlanarak hastamızı artık kendi evinde yaşayabilir duruma gelmesinde büyük katkıları oldu. Mimoza huzur evine, annemin yaşadığı ciddi sağlık sorunlarından sonra bakımı ve tekrar kendine yeter hale gelmesini sağladığı için teşekkür ederim.
Murat APOHAN

Mimoza Yaşlı Bakımevini ayrıcalıklı kılan en önemli özellik bakımevi sahibinin Arzu Hanım gibi çok çok özel, saygı, sevgi ve şefkat dolu, dürüst, yardımsever ve huzur dolu bir insan olmasıdır. Bu sayede bakımevi ortamı da aynı şekilde sevgi ve huzur dolu olmakta ve bir aile ortamı sunmaktadır. Sevgili babacığımıza Mimoza’da kaldığı süre içerisinde çok iyi bakıldı. Arzu Hanım’a şükranlarımızı sunuyoruz.   Deniz Kurtoğlu Eken

Sizinle geçen sene gazete ilanıyla tanışmıştık. Doğrusu nasıl bir ilgiyle karşılaşacağımızı bilmiyorduk. Zamanla gerek sizin gerekse arkadaşlarınızın samimi iş bilir tavrınızı çok beğendik. Göstermiş olduğunuz yakınlık ve bakım için sizlere teşekkürü bir borç biliriz.Ev ortamını aratmayacak bir bakım evi Olması bizi çok memnun etti. Size ve ailenize sonsuz teşekkürler.
Saygılarımla,   Feride Sukas