Yeşilköy HuzureviYeşilköy huzurevi 1998 yılında kurulmuştur. 18 yıldır bu sektörde hizmet vermektedir. Yaşlıların ve ihtiyacı olanların bakım hizmetlerini karşılamak amacıyla kurulan Yeşilköy Huzurevi’nin temelleri 1995 yılında atılmıştır.

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların bütün huzurevlerine ait bilgilere kolayca ulaşabilecekleri bir site hazırlamaya hayret ettik.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını sağlamaya çalıştık. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

Şuan üç şube ile hizmet veren Yeşilköy huzurevi ortalama 170 yaşlıya huzurevi ve bakım evi hizmeti vermektedir. İnsanların hayatı boyunca arzuladıkları tek şey sıcak, sevgi dolu ev ortamının varlığıdır. İşte böyle duygularla bezenmiş, insanların huzur duyacakları, kendilerine sevgi ve şefkatle yaklaşılacağından hiç kuşkuları olmayacağı bir aile yuvasını aratmayan Yeşilköy Huzurevi sakinlerini beklemektedir.

Yeşilköy Huzurevi, Çamlıca Huzur ve Bakım Evleri bünyesindedir. 55 yaş ve üzeri büyükler kendilerini evinde hissettirecek ortamı sağlamak, 7/24 saat tıbbi bakım ve gözetim hizmeti vermek, sosyal açıdan her türlü aktivite programını hazırlamak ve uygulamaya geçirmek, sevgi, saygı ve güvenli bir ortamda yaşam kalitelerini en üst düzeye çıkarmaktır.

Yeşilköy Huzurevine ve bakım evine kabul edilecek yaşlıların genel olarak Alzheimer, demans, parkinson, felç geçirmiş, hastane sonrası özel bakım gerektiren hastalar oldukları gözlemlenmiştir.Artık tek başına kendisine bakamayacak yaşa gelmiş yakınlarınıza profesyonel hizmet anlayışı ile bakım hizmeti vermektedir.

Yeşilköy huzurevindeki imkanlar ise şunlardır;
• 24 saat eğitimli hasta bakıcı hizmeti
• 24 saat hemşire ve sağlık memuru kontrolü
• 24 saat ambulans hizmeti
• Doktor vizite
• Bakım standartları doğrultusunda bireysel bakım
• Günlük taze ve diyet yemekler(3 ana 1 ara öğün)
• Planlı konuk aktivite programları
• Konuk yakınları ile sürekli iletişim ve sosyal aktiviteler
• Çalışanlar için sürekli eğitim

zeynep m. nedim oyvar huzurevi

Yeşilköy Huzurevi adres ve telefon

Adres: Serbesti caddesi Sait Faik Abasıyanık Sok. No:18 Yeşilköy / İSTANBUL
Tel: 0 212 662 11 02 – 573 36 48
Fax: 0 212 662 05 22
mail: yesilkoyhuzurevi@mynet.com
facebook: yesilkoyhuzurevi