Narlıdere Huzurevi, Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi TesisleriSGK Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi Tesisleri

Narlıdere Huzurevi temeli 1991 tarihinde atılmıştır. 2001 tarihinde açılışı yapılmıştır. Tesis o tarihten bu yana hizmet vermektedir. Geriatrik Bakım Merkezi daha sonradan 2003 tarihinde hizmete açılmıştır.

Narlıdere Huzurevi

İlk başlarda  “Emekli Sandığı Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi Tesisleri” adı ile hizmete başlayan tesis, 2006 “SGK Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi Tesisleri” olarak değiştirilmiştir. 2011 yılında ise devlete bağlı tüm huzurevleri ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredilmiştir.
Türkiye ve Avrupa’nın birinci, dünyanın ise ikinci büyük tesisi olan Narlıdere Huzurevi; İzmir Körfezi, Balçova ve Güzelbahçe’deki bahçe ve ormanların içinde bir yerde kurulmuştur.

Huzurevi seçimi ve huzurevine yakınlarınızı yerleştirmek zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreçte www.istanbulhuzurevleri.com  sitesi olarak sizlere yardımcı olma adına huzurevlerinin ve yaşlı bakımevlerinin imkanlarını, iletişim bilgilerini, huzurevi kapasitelerini ve akla gelecek diğer özelliklerini belli bir sitede toplamak istedik. Huzurevi ve yaşlı bakımevi arayanların rahatlıkla gezebilecekleri ve aradıkları bilgileri bulabilecekleri bir yapı oluşturmaya çalıştık.

Özellikle İstanbul Anadolu yakası huzurevleri, İstanbul Avrupa yakası huzurevleri ve diğer illerdeki huzurevleri diye kategorilere ayırarak aranılan bilgiye çabuk ulaşılmasını hedefledik. Ayrıca yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer ve Parkinson hastalıkları hakkında bilgiler vermeyi hedefledik.

SGK Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi Tesisleri adres ve telefonu
Adres:    Huzur Mah. Öğretmenler Sok. No:7
Narlıdere Merkez, Narlıdere, İzmir
Telefon:    +90 232 238 52 43
Fax:    +90 0232 238 28 53

SGK Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi Tesisleri   Dinç bölümü Başvuru
Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Sosyal Güvenlik Kurumu’na devredilen Emekli Sandığından; Emekli, Dul ve Yetim aylığı ile Vatani Hizmet tertibinden aylık alan, 60 yaş üzeri kişilere hizmet vermektedir.
Başvuru yapacak kişinin ikametgâh adresi İzmir ili dışında ise bağlı bulunduğu ilin Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne dilekçe ile başvurması gerekmektedir.

Tesise Giriş Şartları:
– 60 yaşını doldurmuş bulunmak,
– Günlük yaşam aktivitelerini bağımsız olarak sürdürebilecek durumda olmak,
– Ruh sağlığı kendisine ve başkalarına zarar vermeyecek düzeyde yerinde olmak,
– Alkol ve uyuşturucu madde bağımlısı olmamak,
– Yüz kızartıcı suçlardan hükümlü bulunmamak,
– Bulaşıcı bir hastalığı bulunmamak,
– İleri derecede görme ve işitme kaybı bulunmamak.

SGK Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi Tesisleri Oda Fiyatları:
Çift Kişilik Oda da kişi başı 472 TL ile 729 TL arasında değişmektedir.
Tek kişilik oda fiyatı 972 TL ile 1094 TL arasında değişmektedir.
Oda fiyatları odaların metre karesine göre değişmektedir.

Başvuru Şekli :
Tesise başvuruda bulunmanın ilk adımı kişinin tesiste kalmak istediğini beyan eden bir dilekçe yazmasıdır. Aşağıdaki matbu başvuru dilekçesini doldurarak da kişiler müracaat edebilmektedir.

SGK Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi Tesisleri Geriatrik Bakım Merkezi Başvuru
Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Sosyal Güvenlik Kurumu’na devredilen Emekli Sandığından; Emekli, Dul ve Yetim aylığı ile Vatani Hizmet tertibinden aylık alan, 60 yaş üzeri kişilere hizmet vermektedir.
Başvuru yapacak kişinin ikametgâh adresi İzmir ili dışında ise bağlı bulunduğu ilin Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne dilekçe ile başvurması gerekmektedir.

SGK Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi TesisleriGeriatrik Bakım Merkezi Giriş Şartları :
– 60 yaşını doldurmuş olmak,
– Akıl ve ruh sağlığı kendisine ve bir başkasına zarar vermeyecek durumda bulunmak,
– Alkol ve uyuşturucu bağımlılığının bulunmaması,
– Sabıkanın bulunmaması,
– Bulaşıcı hastalık bulunmaması,
– Ciddi düzeyde görme bozukluğunun bulunmamasıdır.
Ancak Geriatrik Bakım Merkezi için bakım ve ihtiyacını karşılama konusunda desteğe ihtiyacı olan kişiler başvuruda bulunabilmektedir. Özellikle Alzheimer tipi Demans hastaları, fiziksel kısıtlılıkları bulunanlar, özbakımını karşılamasına engel teşkil edecek kronik rahatsızlıkları( Bilişsel bozukluk vb.) olanlar Geriatrik Bakım Merkezi için başvuruda bulunabilmektedir.
SGK Narlıdere Dinlenme ve Bakımevi Tesisleri Oda Fiyatı:
Narlıdere Huzurevi, Geriatrik Bakım Merkezi bölümünde oda ücreti, 1546 TL dır.

Kişinin ödediği aylık bakım ücreti içerisinde, kişiye oda tahsis edilmesi, üç öğün beslenmesinin sağlanması, sağlık hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalanması, rutin temizlik hizmetleri ve demirbaşların temizliği hizmeti verilmektedir. Kişiye ait özel harcamalar ile şampuan, peçete vb. gibi kişisel ürün harcamaları tesiste kalan bireye aittir.

Başvuru Şekli :
Tesisimize başvuruda bulunmanın ilk adımı kişinin tesiste kalmak istediğini beyan eden bir dilekçe yazmasıdır. Aşağıdaki matbu başvuru dilekçesini doldurarak da kişiler müracaat edebilmektedir.

Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

Adres: Huzur Mah. Öğretmenler Sok. No:7 Narlıdere Merkez, Narlıdere, İzmir
Telefon: 0 232 238 52 43
Web Sitesi: http://www.narliderehuzurevi.gov.tr
E-posta:

[gkit id=3]
İzmir huzurevi listesi